menu

YouTube je v Česku druhou největší televizí

YouTube měsíčně navštíví 5,1 milionu českých uživatelů a aspoň jednou za měsíc se na nějaké video podívá 8 z 10 uživatelů českého Internetu, říká průzkum agentury TNS Aisa.

Pět let poté, co se na webu objevila do češtiny lokalizovaná verze YouTube, zveřejnil Google čísla týkající se české návštěvnosti serveru. Snaží se jejich pomocí ukázat, že se na YouTube vyplatí zadat si reklamu.

Podle průzkumu má na YouTube měsíčně přijít 5,1 milionu českých uživatelů, aspoň jednou za měsíc tam zavítá 8 z 10 uživatelů v Česku. Za měsíc zhlédnou asi 500 milionů videí.

Pokud bychom porovnávali zásah (reach) YouTube s klasickými televizemi, dostal by se videoserver ve skupině 15 – 34 let na druhou příčku, uvádí Google. Jakkoli je takové srovnání problematické, pro orientační představu se použít dá.

Pokud vás téma, jaký zásah mají jednotlivé mediatypy, zajímá, tady najdete více: Srovnání, jaké tu ještě nebylo: Je reklama na Internetu výhodnější než v jiných médiích?

Zajímavé je i demografické složení uživatelů YouTube v Česku: „Uživatelé a uživatelky YouTube jsou ve velmi genderově vyváženém poměru 52 : 48 (muži / ženy). Zároveň třetinu ‚diváků‘ YouTube tvoří lidé ve věku od 35 do 50 let,“ uvádí zpráva Googlu.

Zdroj: Lupa.cz


Zpět na výpis novinek

Kontaktujte nás
TreTri - Josef Chlad
731 173 653
info@tretri.cz
Jiráskova 12, 602 00 Brno


Položky označené (*) musí být vyplněny!
Kontakt
TreTri - Josef Chlad
731 173 653
info@tretri.cz
Jiráskova 12, 602 00 Brno
Kde nás najdete